Napsali o nás

Moderní obce využívají digitální úřední desky

15. 4. 2019

Žijeme v moderní době, která s sebou přináší celou řadu moderních technologií a inovací. Byla by škoda, kdybychom některé z nich nevyužili. Například obce dnes mohou využít takzvané digitální úřední desky, které umožní jednodušší a rychlejší komunikaci s občany. Nejeden starosta obce se snaží o to, aby obec byla pro občany příjemným a klidným místem, které třeba jednoho dne získá označení "Vesnice roku". Digitální úřední desky k tomu mohou dopomoct. Začněte i vy komunikovat s občany moderní digitální formou.

Být moderní obcí, to dnes není nic snadného. Díky digitálním panelům se však i z vaší obce hravě stane obec moderní, a to doslova lusknutím prstů. Už žádné klasické venkovní úřední desky, které mají jen vyhrazený prostor pro malý počet dokumentů. Digitalizace nabízí nekonečný prostor, na který vyvěsíte všechny důležité dokumenty nebo informace o aktuálním dění v obci. Navíc digitální úřední desky je možné spravovat z webového prohlížeče třeba z kanceláře starosty či z domácí pracovny. 

Výhody digitální úřední desky

Co všechno lze zveřejnit na digitální úřední desce? 

Ptáte se, co všechno lze na digitálních úředních deskách uveřejnit? Pro odpověď nemusíte chodit daleko – všechno! Zveřejněte v digitální podobě informace o obci či případně městu, informujte s dostatečným předstihem občany o kulturních aktivitách a akcích konajících se v obci nebo v jejím blízkém okolí. Sváží se plasty nebo bude uzavřený sběrný dvůr? I o tom občany obce informujte zavčasu prostřednictvím digitální úřední desky.  

"Zveřejnit lze mimo jiné také propagace potřeb města nebo městských společností a organizací, samozřejmě lze tímto způsobem zpropagovat i sportovní akce v podobě fotbalového utkání nebo společenské události v podobě plesů, přednášek v knihovně či poslední řeči. Digitální úřední desky mohou poskytovat také navigaci k turistickým aktivitám a památkám, mohou ukázat mapu obce či cyklostezky a další vyhlídkové trasy nacházející se v těsné blízkosti obce či přímo v obci," uvadí jednatel společnosti Libor Klapeč.

Prostřednictvím digitálních úředních desek je možné informovat občany i o městské a hromadné dopravě, případně o změnách nebo výlukách, které s dopravou souvisí. A samozřejmě i obecní zpravodaj bude v elektronické podobě k dostání všem občanům.

 

Už máte i vy v obci digitální úřední desku? 

Chcete taky své občany zavčasu informovat o aktuálním děním v obci? Chcete je taktéž informovat o tom, kdy se budou vyvážet popelnice, kdy se budou svážet plasty nebo kdy se koná každoroční sportovní ples, na kterém lze vyhrát skvělé ceny v tombole? Nebo jen chcete občany s dostatečným předstihem informovat o změnách v hromadné dopravě či o výlukách, k nimž zanedlouho dojde? Rozhlasy už dnes nikdo neposlouchá, na úřední desku se všechny potřebné informace a dokumenty nevejdou. Naštěstí existují zmiňované digitální úřední desky plné výhod, které z každé obce udělají moderní obec, v níž bude každý občan rychle informován o všem potřebném. 

Venkovní digitální úřední desky jsou investicí, které nebude litovat žádný starosta města. Když takový digitální panel u některé obce uvidíte, tak si ji zamilujete na první pohled, protože působí nejen moderně, ale je hlavně praktická. Venkovní úřední deska byla speciálně navržená. Počítač, monitor a také ovládání je společně zabudováno v jednom nosiči. K provozu je potřeba jen přívod 220 V a také Wi-Fi připojení, případně ethernet.  

Obsah je vždy tvořený dle požadavků starostů (případně jiných klientů). Správu daného obsahu pak zvládne každý, i nezkušený uživatel. Nemusíte se tedy obávat, že při každém vyvěšování aktuality si budete muset volat pomoc v podobě zkušeného odborníka. Starostové mohou obsah spravovat třeba z pohodlné židle své kanceláře nebo z domácí pracovny. Moderní obce využívají digitální úřední desky, které si mohou objednat na webu digitalniurednideska.cz. V rámci objednávky moderní obce získají také případné příslušenství, jako jsou kovová oka nebo zadní kovové uchycení, také školení k obsluze nosiče a samozřejmě se i na tuto inovativní technologii vztahuje záruka.  

Ať se i vaše obec stane moderní obcí, ve které se lidem bude dobře žít a ve které budou občané zavčasu o všem informováni! 

zpět na Napsali o nás